Ara

Gözlük

Detaylı Bilgi için Memnuniyet Hattı 444 67 85'ten bize ulaşabilirsiniz.

1- Televizyonda yayınlanan reklamınız / kampanyanız ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Bütün mağazalarımızda, yıl boyunca çerçeve + cam dahil 68 TL’ye yüzlerce çeşit gözlük bulabilirsiniz.

Ayrıca SGK’lıysanız, SGK hakkınızı son 3 sene içerisinde kullanmadıysanız veya cam numaralarınız değiştiyse, SGK ile anlaşmalı herhangi bir kurumda muayene olarak reçete alabilir ve gözlüklerinizi yok paraya alabilirsiniz.

2- Mağazanızda gözlük için ne gibi ölçümler alıyorsunuz?

Mağazalarımızda bilgili ve tecrübeli personelimiz, reçetenize uygun olarak sizden gözbebeği ölçüsü, yükseklik ölçüsü ve en ideal camı tespit edebilmek için çap ölçüsü gibi ölçümler alacaktır. Bu ölçümleri gözlüğünüzü size özel üretebilmek için yapıyoruz.

Numaralı gözlüklerin kişiye özel ve en doğru şekilde üretilebilmesi için göz doktorlarının yaptığı reçete ölçümleri dışında, optisyenlik müesseselerinde yapılabilecek 3 (üç) ölçüm vardır. Tamamen aynı reçete değerlerine sahip ve aynı gözlük çerçevesini seçen iki kişiye bu ölçümler yapılmadan aynı gözlüğün hazırlanması halinde kişiler odak sorunu ve buna bağlı olarak görme zorluğu, baş ağrısı gibi problemler yaşayabilirler.

Bu ölçümler, tüm Atasun Optik mağazalarımızda bulunan setlerimiz ile tüm numaralı gözlük müşterilerimize standart bir hizmet olarak verilmektedir.

3- SGK indirim hakkımı nasıl kullanabilirim?

SGK hakkınızı son 3 sene içerisinde kullanmadıysanız veya cam numaralarınız değiştiyse (bu süre zarfında göz numaranız + - 0,50 değişirse cam indirimi alabiliyorsunuz) SGK ile anlaşmalı herhangi bir kurumda muayene olarak reçete alabilir ve kurum indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için en yakın Atasun Optik mağazasına danışabilirsiniz.

4- Sosyal güvencem olmadan fırsatlardan yararlanabilir miyim?

Mağazalarımızdaki bütün indirim ve fırsatlardan faydalanmak için sosyal güvenceniz olmasa dahi, reçeteniz ile istediğiniz zaman mağazalarımıza gelmeniz yeterlidir. En yakın Atasun Optik mağazasının adresi için “Mağazalarımız” linkinden bilgi alabilirsiniz veya Memnuniyet Hattı 444 67 85’ten bize ulaşabilirsiniz.

5- 68 TL'ye sattığınız optik gözlükler, hangi markalara ait?

Sadece Atasun Optik’te bulabileceğiniz, Inesta ve Lombardo markalı ürünlerdir. Bu markalar, yasaların gerektirdiği şekilde Avrupa Birliği standartlarında üretilmiş, sağlık bakanlığı onayları alınmış ve 2 yıl garantilidir.

6- Reçetem bulunmuyor ama göz numaralarımı biliyorum, mağazalarınızdan optik gözlük alabilir miyim?

Türkiye’de optisyenlik müesseselerinde göz muayenesi yapılması ve reçetesiz gözlük satılması yasa ile yasaklanmıştır, bu yüzden mağazalarımızda göz muayenesi yapılmamaktadır. Bir göz doktoruna giderek size verdiği reçeteyle mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazalarımızda uzman kadromuz ile seçtiğiniz cam, çerçeve ve reçetenize göre en doğru montajı yapabilmemiz için gerekli olan ölçümleri uyguluyoruz. Siz de, reçetenizle hizmet noktalarımızdan herhangi birine başvurduğunuzda, en kısa sürede en doğru çözümlere ulaşabilirsiniz.

7- Reçete numaralarım çok yüksek, yine de 68 TL'ye gözlük fırsatınızdan faydalanabilir miyim?

Arzu ederseniz faydalanabilirsiniz. Ama yüksek numaralı reçetelerde, kullanım rahatlığı için yüksek oranlarda inceltilmiş camlar ve yüksek kaliteli kaplamalar öneriyoruz, bu da fiyat farklarına sebep olabilir. Ayrıca tüm camlarımız çok ekonomik fiyatlara satılmaktadır.

8- Benim gözlüğüm var ama yedek gözlük almak istiyorum, ikinci gözlük için reçetem olmadan fırsat fiyatlarınızdan yararlanabilir miyim?

Türkiye’de reçete olmadan optik – numaralı gözlük satışı kanunen yasaktır. Reçeteniz ile gelirseniz tabii ki fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

9- Ben reklamınızda / web sitenizde bir gözlük beğendim ama ilimizde Atasun Optik yok. Kargo ile gönderim yapıyor musunuz?

Maalesef Atasun Optik’in hizmet felsefesi olan “uzman” hizmeti, mağazalarımızda eğitimli personellerimiz verebiliyor. O yüzden mağazalarımıza gelemeyen müşterilerimize en uygun gözlüğü hazırlayamıyoruz, bu sebeple böyle bir kargo hizmeti veremiyoruz.

10- Satın aldığım gözlüğümü kullanmaya başladıktan sonra beğenmedim, değişim yapılabilir mi?

Hasarsız gözlüklerinizi orijinal fatura ibrazı ile satın almış olduğunuz tarihten itibaren 30 gün içerisinde 1 defaya mahsus tüm Atasun Optik mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz.

11- Satın aldığım gözlüğümü kullanmaya başladıktan sonra beğenmedim, iade edebilir miyim?

Hasarsız gözlüklerinizi orijinal fatura ibrazı ile satın almış olduğunuz tarihten itibaren 7 gün içerisinde tüm Atasun Optik mağazalarımızdan iade edebilirsiniz.

12- Satın aldığım gözlüğümün camı çizildi, değişim yapılabilir mi?

Müşterilerimiz için hazırladığımız gözlükler önce üretilen atölyelerde, ardından mağazaya teslimatta personeller tarafından olmak üzere, toplamda 2 kere kalite kontrolden geçmekte, camlarda çizik olup olmadığına da özellikle bakılmaktadır.

Size teslim edilen ürün de bu kalite kontrollerinden geçerek size teslim edilmiştir. Üstelik, yasal olarak gözlük camlarına bir garanti verilmesi söz konusu değilken, Atasun Optik’ten aldığınız cam ürünlerini alışverişinizden 24 saat içerisinde (kırılma dâhil) herhangi bir sıkıntı ile mağazaya getirdiğinizde, ücretsiz değişim yapılmaktadır.

Bu sebeple, alışverişinizden 24 saat geçtikten sonra, cam çizikleri garanti kapsamında değiştirilmemektedir.

13- Ürün kodunu biliyorum, size söylesem hangi mağazada bulunduğu konusunda beni bilgilendirebilir misiniz?

Size en yakın mağazamıza gittiğinizde stok kontrol yapılarak ürün hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca mağazalarımızdan talep ettiğiniz takdirde ürünü kişiye özel getirebiliyoruz. Uzman kadromuz bu konuyla ilgili mağazalarımızda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

KAYIT OL

ya da

İptal

HUKUKİ METİN

Kapat