Siyah Güneş Gözlüğü Koleksiyonu

Siyah her zaman modaydı ama bu yıl yine rakiplerini solladı, üstelik daha da siyaha bürünerek. Pantone Renk Enstitüsü’nün bu yıl ayrı bir ilgi gösterdiği siyah rengi, her daim tarz olacağını kanıtladı. Siz de siyah bir güneş gözlüğüne sahip olarak hem stilinizi hem de çekiciliğinizi konuşturabilirsiniz.Devamı

 

 

% 25
İndirim

720 TL

540 TL


% 25
İndirim

1.450 TL

1.088 TL


% 25
İndirim

780 TL

585 TL


% 25
İndirim

720 TL

540 TL


% 25
İndirim

880 TL

660 TL


% 25
İndirim

790 TL

593 TL


% 25
İndirim

880 TL

660 TL


% 25
İndirim

880 TL

660 TL


% 50
İndirim

760 TL

380 TL


% 50
İndirim

760 TL

380 TL


% 25
İndirim

1.380 TL

1.035 TL


% 25
İndirim

1.200 TL

900 TL


% 25
İndirim

720 TL

540 TL


% 25
İndirim

850 TL

638 TL


% 25
İndirim

1.000 TL

750 TL


% 25
İndirim

720 TL

540 TL

Derin Siyah Renkli Güneş GözlükleriSiyahı sevmeyen var mı? Peki, ya en koyusunu yani derin siyahı? Cevabınızı duyar gibiyiz; yok! Zaten nasıl olsun ki? Derin siyah, giyim sektöründe kadınların fazlalıklarını gizlerken güneş gözlüğünde ise makyajsız ve uykusuz gözlerin en yakın arkadaşı oluyor. En önemlisi ise simsiyah güneş gözlükleri, şık ve tarz bir görünüşü her daim beraberinde sunuyor. Bu yıl moda dünyasında görülenler ise “zarafetin rengi siyahtır ve her daim simsiyah olacaktır” deyişini destekliyor. Yılın renklerini belirleyen Pantone Renk Enstitüsü, 2019'un moda renkleri arasında gösterdiği simsiyaha, bir başka ilgi gösteriyor ve diyor ki: “Derin siyah daima tarzdır ve popülerliği artarak devam edecektir.”

Farklı kombinasyonlara en uygun renk

Sadece giyimde değil, güneş gözlüklerinde de derin siyah, her daim en moda renk olmuştur. Farklı tarz ve renklerdeki kıyafetlerle uyum sağlayabilmesi en önemli özelliğidir. Dolayısıyla paranızı derin siyah bir güneş gözlüğüne harcamak, her zaman doğru bir yatırım olacaktır. Üstelik modası hiç geçmeyeceğinden sizden sonraki nesillere bıraktığınız en değerli hazine de olabilir.

Hangi modeli seçmeli?

Bu sezon markaların büyük çoğunluğunda bulabileceğiniz simsiyah güneş gözlükleri pek çok farklı model seçeneği sunuyor. Tabii ki öncelikle yüz şeklinize en uygun olanlara göz atmanızda fayda olduğunu hatırlatalım. Modellerde oval, yuvarlak ya da Aviator çerçeveler dikkat çekerken, degrade camlı olanlar da göz alıyor. Erkek ya da kadın için her yüz şekline ve bütçeye uygun derin siyah bir güneş gözlüğü mutlaka bulacaksınız. Seçenekler arasında yer alan tel ya da kemik çerçeveli simsiyah güneş gözlüklerini dört mevsim kullanmanız mümkün. İster oval, ister yuvarlak, ister Aviator... hepsini sokakta sık sık göreceğiz. Cat eye olarak da bilinen kedi gözü güneş gözlüklerini seven oval yüzlü gizemli kadınlara çok sık rastlayacağımızı da söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra koyudan açığa doğru siyah degrade camlar da kendini gösterecek. Tabii ki her dönemin vazgeçilmez modeli, yüzü kaplayan büyük camlı güneş gözlükleri de seçenekler arasında yer alıyor.

Moda şovlarında ön planda

Derin siyahın moda dünyasındaki etkisine bakacak olursak, ünlü modacıların derin siyahın zarafetinden etkilendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Zuhair Murad defilesinde kadifeyi, siyah dantel ile harmanladı. Marc Jacobs ise Sonbahar/Kış 2019 renk trendlerinden biri olan simsiyahı ve farklı gri renk tonlarını bir arada kullandı. Christian Dior defilesindeki mankenler simsiyah gözleri ve dudaklarıyla dikkat çekerken, modanın ayak seslerini de duymamızı da sağladı. Defilede derin siyah mini elbiselere siyah etoller eşlik etti. Anthony Vaccarello, Nicholas K., Rodarte ve Vera Wang da derin siyah tutkularını bu sezon ortaya koyan modacılar arasındaydı. Ancak ünlü modacılar, giyimde simsiyahı kullanırken bir noktaya özellikle dikkat çektiler. Eskiden giyimde baştan ayağa simsiyah olmak, bazı modacılara göre moda kurbanı olmayı beraberinde getirirdi. Ama bu sezon için, bu düşünce geçerli değil. Dünyaca ünlü modacılar derin siyah giyinmeyi bir tarz olarak belirlediler. Derin siyah etekler, parıltılı üstlerle kombinlendi. Ve tabii ki derin siyah güneş gözlükleri de onlara eşlik etti.