Her Devrin Rengi Gül Kurusu

Baharın gelişiyle gül kurusu rengi daha bir ön plana çıktı ama unutmayın ki, bu tonlar güneş gözlüklerinde dört mevsimde de tercih ediliyor. Üstelik her sezon şıklık garantisi vererek... Kadınlar gül kurusu güneş gözlükleriyle daha modern ve dikkat çekici, erkekler ise daha trend ve cool görünüyor. Devamı>

 

 
Her Devrin Rengi Gül Kurusu


Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte içimiz açıldı, renkler de gitgide canlanmaya başladı. Nehir mavisi, seher kırmızısı, yaprak yeşili derken güller açıyor artık. Baharda gül kurusu da en az diğer renkler kadar göz önünde olacak.

Pantone Renk Enstitüsü de gül kurusunun popülaritesini es geçmedi. Hatta sadece bahar ya da yaz değil, sonbahar ve kış mevsiminde de yüze renk vereceği için tercih edileceğinin altını çizdi. Kısacası çekici, cool ya da karizmatik görünmek istiyorsanız, bu sezon mutlaka gül kurusu bir güneş gözlüğü edinmeniz gerekecek.

KADINLAR GÜL KURUSUYLA TAZELENECEK

Bu yıl hemen hemen her markada çeşit çeşit gül kurusu renkli güneş gözlüğü bulmanız ve satın almanız mümkün; ancak önemli olan her zaman altını kalın çizgilerle çizdiğimiz gibi yüz tipinize uygun olanı tercih etmeniz!

Oval, damla, yuvarlak, köşeli, çift köprülü, kedi gözü ve kelebek formlarında seçebileceğiniz kadın güneş gözlükleri birçok farklı cam özelliğine de sahip. Tek renk camların yanı sıra koyulu ve açıklı degrade camlar da ilginizi çekebilir. Kadınlara özel güneş gözlüklerinde kırmızı, koyu pembe camlar ve kırmızı çerçevelere eşlik eden siyah camlar çok popüler. Bu arada güneş gözlüklerinde kırmızı desenli siyah çerçeveler ve güneş gözlüklerinin sapının içinde yer alan desenler de kadınları daha modern ve tazelenmiş gösterecek.

ERKEKLERDE MODERN BİR DURUŞ

Erkek güneş gözlüklerinde gül kurusunun kullanım alanı ise en az kadınlarınki kadar çok. Cool ve modern duruşu simgeleyen gül kurusu renkli güneş gözlüklerini takan erkekler, kadınların favorisi olacak. ‘Bana hangi güneş gözlüğü yakışır?’ diye soran erkeklere ise önerimiz, yüz tiplerini inceleyip buna göre uygun modeli seçmeleri...

Bu yıl erkeklerde pilotlar için tasarlanan ve modası hiç geçmeyen damla modeli, gül kurusu degrade camlı formlarıyla her erkeği cezbedecek. Güneş gözlüklerinin gerek çerçeveleri gerekse camları erkeklerin stilini daha da ön plana çıkaracak. Yeşilden turuncuya geçişin sağlandığı güneş gözlükleri çok popüler olacak. Ayrıca köşeli tarzda kırmızı saplı, siyah camlı güneş gözlükleri de erkek modasının vazgeçilmezleri arasında yer alacak. Gül kurusu renkli güneş gözlüklerinden satın almak istiyor ama nasıl yapacağınıza karar veremiyorsanız, size düşen görev bir Atasun Optik satış noktasına gidip satış temsilcisinden yardım istemek ya da online olarak web sitemizden dilediğiniz modeli seçmek...

GÜL KURUSUNU MODANIN DEVLERİ NASIL KULLANDI?

Peki gül kurusunun moda dünyasındaki yeri nedir? diye soracak olursanız, yeri gerçekten çok özel. Çünkü Pantone Renk Enstitüsü moda dünyasına bu sıcak ve göz alıcı gül kurusu rengini kış mevsiminde de kullanılmasını önerdi.

Costume National, Paul Smith ve Ermanno Scervino, bu leziz rengi kadife bombardıman ceketlerde kullandı. Fausto Puglisi, açık yeşil örme süveterin üzerine gül kurusu rengi V yaka, yanlardan püsküllü mini bir elbiseyle rengin dikkat çekiciliğini vurguladı. Elbisenin altına giyilen ve diz üzerine uzanan bol tokalı yeşil, topuklu sandaletler rengi daha da ortaya çıkardı.

Modadan geri kalmak istemiyor ve her daim şık görünmek istiyorsanız, gül kurusu rengi güneş gözlüklerinizi yanınızdan ayırmayın!