Sanal Deneme

Gözlükleri doğrudan ekranınızdan deneyin

  • Onları istediğiniz kadar deneyin
  • Videonuz 4 hafta süreyle kaydedilecek
  • Sağ üst taraftaki çöp kutusu simgesine tıklayarak istediğiniz zaman videonuzu silebilirsiniz
Online Dene

I-BLOCK I-BLOCK +00.00 IBNT09 LD00 47*22*140

® Orijinal Lisanslı Ürün
229,00 TL
100% Orjinal Ürün 2 Yıl Garanti 100% Orijinal Ürün
2 Yıl Garanti
Peşin Fiyatına 6 Taksit Peşin Fiyatına
6 Taksit
Mağazadan
Teslimat
Kolay İade
ve Değişim
300 TL Üzeri
Ücretsiz Kargo
Ürün Açıklaması

Mavi Işık Filtreli Gözlüklerin Kullanımı

Teknolojinin gelişmesi ve yaşamlarımızın her anına entegre edilmesi dijital ekranlarda geçen süreyi gün geçtikçe artırıyor. Mavi ışık gözlüğü ise dijital ekranlarda geçen süreyi, göz sağlığının korunabilmesi adına verimli hale getirmede yardımcı oluyor. Mavi ışık, aslına bakarsanız günlük hayatta, güneş ışınları da dahil olmak üzere hemen her ışık spektrumunda bulunan renklerden bir tanesidir. Ancak akıllı telefon, televizyon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik materyallerin yaydığı ışık, diyotlardan (led) oluşan ekranlar aracılığıyla gözümüze çarptığı için daha parlak mavi dalgalara sahiptir. Bu sebeple mavi ışık gözlüğü kullanımı son derece önemlidir. Yüksek oranda mavi ışık içeren enerji kaynağına sahip cihazların göz sağlığı üzerinde spesifik etkileri henüz tanımlanmasa da uzmanlar bu ışığı filtrelemenin faydalı olduğunu belirtiyor. Atasun Optik Mavi Işık Filtreli gözlük modelleri dijital ekranlarda geçireceğiniz vakti verimli hale getirerek kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor.

I-Block Gözlüklere Neden İhtiyaç Duyarız?

Dijital ekranlarda geçen süre arttıkça göz sağlığı üzerine yoğunlaşan çalışmalara da her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Gözlerde kuruluk, yorgunluk, uykusuzluk gibi sağlık sorunlarının yükselen grafiği, insanları mavi ışık filtreli gözlük kullanımı konusunda araştırmaya sevk ediyor. Mavi ışık, görünür ışık spektrumunun en kısa dalga boylarına sahip olduğu için yüksek enerji taşır. Gözlerimiz mavi ışığı iyi biçimde bloke edemez. Dolayısıyla mavi ışık kornea ve göz merceğini geçerek retinaya ulaşabilir. Bu durum göz sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple çoğu insan çareyi dinlendirici gözlük satın almada bulur. Dinlendirici gözlükler ekran karşısında geçirilen vakti daha verimli hale getirmenin dolayısıyla motivasyonu artırmanın yardımcılarından biri olabilir. Ekran karşısında geçen süre hesaba katıldığında mavi ışığa böylesine yoğun maruz kalmanın göz sağlığı üzerindeki etkileri hala devam etmekte. Özellikle geceleri gözlerin dinlenmesini ve gün içinde uyanık kalma sirkülasyonunu olumsuz etkileyen dijital ekranları bloke edebilmek adına mavi ışık filtreli gözlük kullanımına sıkça değiniliyor. LED aydınlatma kaynaklarından yayılan mavi ışık kalıcı retina hasarlarına ve bu hasara bağlı görme kayıplarına neden olabiliyor. Bu olumsuz ve korkutucu etmen I-Block gözlüklerin önemini bir kere daha karşımıza çıkarıyor. I-Block gözlükler, her gün kullanılan ve uzun mesai harcanan akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik cihazların ekranında bulunan yapay ışık kaynağının gözle direkt temasını filtreler. Dijital göz yorgunluğunun önüne geçmeyi sağlayarak koruma sunan Atasun Optik Mavi Işık Filtreli Gözlüklerden edinmelisiniz. Yüz şeklinize ve tarzınıza uyacak zengin tasarım gamı arasından dilediğinizi seçerek göz dinlendirici gözlük kullanımına adım atmalısınız.

Mavi Işık Korumalı Gözlük Ne İşe Yarar?

Mavi ışık korumalı gözlük camları, gözleri mavi ışığın yüksek enerjisine karşı koruyan özel filtrelere sahiptir. Mavi ışığın retina üzerindeki zararlı etkilerine karşı gözlerinizi korumaya alacak özel modellerle zenginleştirilmiştir. Tıbbi cihaz değillerdir. Atasun Optik dinlendirici gözlük modelleri ekran başında geçen sürenin zararlı etmenlerini minimize ederek aynı zamanda günün diğer saatlerini de verimli geçirmenize yardım eder. Günün önemli kısmını dijital ekranlara maruz kalarak geçiriyorsanız göz sağlığınızı muhakkak koruma altına almalı ve dinlendirme gözlüğü modellerinden yüzünüze en uygun tasarımı tercih etmelisiniz. Dijital devrim çoğu teknolojik cihazı hayatlarımıza kazandırarak büyük kolaylıklar getirdi ancak yanlış kullanım temelinde bazı sağlık problemleriyle de baş başa kalmamıza neden oldu. Tıpkı son zamanların en büyük problemlerinden olan dijital göz yorgunluğu gibi… LED lambalar kullanılarak tasarlanan ve ışık kaynağını bu lambalardan sağlayan dijital ekrana sahip cihazlar bir süre sonra göz kaslarını yorabilir. Mavi ışık korumalı gözlük kullanımı göz sağlığınızı koruyarak günlük yaşam pratiklerinizi de iyileştirir. Göz yorgunluğu ve mavi ışık bir süre sonra melatonin seviyesini de etkileyeceği için uyku sorunlarına da kapı aralar. Atasun Optik Mavi Işık Gözlük modelleri birbirinden farklı tasarımla dijital ekranların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Mavi Işık Koruyucu Gözlüklerin Çalışma Sistemi

Mavi ışık koruyucu gözlükler, spesifik bir segmentin veya ışık dalga boyu aralığının iletimini engelleyerek mavi ışığı filtreler. Filtrelemeye ek olarak uyku düzeni ve genel sağlığı etkileyen ritim döngüsünün bozulmasını önlemeye yardımcı olur. İyileştirilmiş bir uyku sistemi dolayısıyla enerjinizin de pragmatik kullanımına olanak tanır. Mavi ışık koruyucu gözlükler yalnızca gözleri zararlı ışınlardan korumakla kalmaz, zamanı faydalı kullanmanın motivasyonunu da kazandırır. Dijital ekranlar tasarımları gereği daha iyi bir görüntü sunabilmek için mavi ışığı en yüksek enerjiyle yansıtır. Bu çalışma prensibi görüntüleri en iyi formda sunsa da göz sağlığını olumsuz yönde etkiler. Atasun Optik Mavi Işık Gözlükler ekran süresini ve görüntü kalitesini engellemeden gözlerinizi zararlı ışınlardan korur. Verimli çalışma anları kazanmanızı sağlayarak gün içinde çok daha mutlu hissetmenizi sağlar. Göz sağlığınız korunduğunda günlük yaşam pratiklerinizi de keyifli halde gerçekleştirirsiniz. Uyku düzeninin devamlı korunma altında olması gözlere ek olarak genel sağlığı da etkileyebileceği için mavi ışık önleyici gözlüklerin faydalarını takip etmek önemli olabilir. Mavi ışık lensleri skala olarak soluk sarı bir renk tonuna sahiptir. Çünkü mavi ışık, kısa dalga boyu sebebiyle yüksek enerjiye sahiptir, bu sebeple kontrast renklerin geçirgenliği prensibine uygun lenslerle çalışır. Dinlendirici gözlük modelleri arasından bu prensibi en iyi yansıtan tasarımları seçmeye özen gösterin.

Mavi Işık Önleyici Gözlüklerde Stil Sahibi Tasarımlar

Mavi ışık filtresi gözlük tasarımlarında sağlığı korumak için kullanılan bir sistemdir. Bu filtreye sahip gözlükler tıbbi cihaz niteliğinde olmadığı ve yüzde taşındığı için tasarım olarak da dikkat çekmelidir. Hem kadınlar hem de erkekler için kullanılabilen unisex tasarımdaki modeller her tarza uyum sağlayacaktır. Çünkü mavi ışık filtresi gözlükler için ne kadar önemliyse dikkat çeken tasarımlar da aynı ehemmiyeti taşımaktadır. Dinlendirici gözlükler temel alındığında, farklı renk ve tasarımlarla zenginleştirilen, bir nevi göze hitap eden örneklerin dikkat çekici olduğu söylenebilir. Göz sağlığını önemli ölçüde koruyan ve günün her anını verimli geçirmenizi sağlayan dinlendirici gözlüklere Atasun Optik farkıyla sahip olabilirsiniz. Bu farkı hem nitelik hem de tasarım yönüyle deneyimleyebilir, sağlığınızı koruma faktörüne göz alıcı stili de ekleyebilirsiniz. Klasik giyinmeyi sevenler için ofis kombinleri vazgeçilmezdir. Özellikle bu çalışma ortamında zamanlarının büyük bir kısmını bilgisayar ekranının başında geçirdiklerini düşünürsek stillerine uygun mavi ışığı engelleyen gözlük sahibi olmaları önemlidir. Siyah ya da toprak tonlarının kullanıldığı, zamansız dokusuyla öne çıkan kemik görünümlü mavi ışığı engelleyen gözlükler klasik tarzı destekleyen tasarımlar olarak tercih edilebilir. Gözlükte mavi ışık filtresinin ne kadar hayat kurtarıcı olduğundan bahsetmiştik. Bu tasarımları faydalarının yanında bir aksesuar olarak da kullanmak isteyenler için ideal seçimler genellikle zengin renklerle üretilmiş olanlardır. Örneğin sarı, yeşil, turuncu gibi canlı renkler gözlükte mavi ışık filtresinin kullanımına ek olarak canlı stili de besleyerek benzersiz bir aksesuar deneyimi yaşamanızı sağlar. Atasun Optik Mavi Işık Filtreli Gözlükler hem yük şeklinize uyacağını düşündüğünüz birbirinden farklı tasarımı bir arada barındırır hem de göz sağlığınızı koruma altına almaya yardımcı olur. Siz de zamanı verimli kullanmak ve zararlı ışınları gözünüzden uzak tutmak için modellerimiz arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Ürün Özellikleri
  • Ürün Kodu: AKS00425
  • Marka: I-BLOCK
  • Cinsiyet: Unısex
  • Çerçeve Gövde Rengi: Kahverengi
  • Model Numarası: Ibnt09
  • Çerçeve materyali: Plastik
  • Ürün ekartmanı: 47*22*140
Bu ürünü beğendin mi?
Bu ürünümüz için henüz yorum bırakan olmadı. İlk yorumu siz yaparak ürünümüze puan vermek ister misiniz?
Yorum Yaz
Yorumlar
Bu ürünümüz için henüz yorum bırakan olmadı. İlk yorumu siz yaparak ürünümüze puan vermek ister misiniz?
Yorum Yaz