Metaliklerin İddialı Yükselişi

Pantone Renk Enstitüsü’nün bu yılın moda renkleri arasında gösterdiği metalikler, güneş gözlüklerinin de olmazsa olmazlarından. Erkekler metalik güneş gözlükleri ile daha cool, kadınlar ise daha çekici görünecek.Devamı>

 

 

% 25
İndirim

900 TL

675 TL

Metaliklerin İddialı Yükselişi

Metalik denince aklınıza ne geliyor? Soğuk, cool ama her daim moda! Ne siyah kadar kesin, ne de beyaz kadar naif ama çok güçlü... Pantone Renk Enstitüsü de metaliklerin yerini bir başka kılıyor. Renk, her şartta şık görünmek isteyen, bakılmak ve baktırmak isteyen erkek ve kadınlara alternatif oluyor. Moda dünyası da metalikleri farklı renkler ile kombinleyerek alternatifler sunuyor.

DİKKAT ÇEKMEK İSTEYEN KADINLARA...

Moda dünyası metalikleri öne çıkarırken, güneş gözlüklerinde de bu rengin es geçileceği düşünülemezdi tabii ki... Tıpkı 2017 sonbahar/kış sezonunda olduğu gibi, ilkbahar ve yaz aylarında da metalikleri sıkça göreceğiz. Gül kurusunda, nehir mavisinde ya da yeşillerde metalikliği görmek mümkün. Bu yıl hemen hemen her markada da çeşit çeşit metalik renkli güneş gözlüğü bulmanız ve satın almanız olası. Ancak önemli olan renk tonunu seçtikten sonra tabii ki yüz tipinize de uygun olana sahip olmanız. Oval, damla, yuvarlak, köşeli, kedi gözü ve kelebek formlarında seçebileceğiniz kadın güneş gözlükleri birçok farklı güneş gözlüğü modeline de sahip. Kadın modasında çift köprülü, parlak ve yuvarlak nehir mavisi tonlarını daha canlı gösteren metaliklerin yanı sıra kelebek güneş gözlüklerinin her türlü rengi de çok moda.

KARİZMATİK GÖRÜNMEK İSTEYEN ERKEKLERE...

Erkek güneş gözlüklerinde bu sezon altıgen modelleri çok sık göreceğiz. Pilotlar için tasarlanan ve modası hiç geçmeyen damla modeli, her erkeği cezbedecek. Yine erkek güneş gözlüğü modasında çift köprülü modeller ayrıca dikkat çekecek. Güneş gözlüğü camlarında ise degrade olanlar çok trend. Karizmatik görünmek isteyenler, siyah çerçeveli yuvarlak güneş gözlükleri kullanacak. Metalik rengin parlaklığı ve dayanılmaz şıklığı her daim modanın baş tacı oluyor ama özellikle bu sezona damga vuracağını söylemek yanlış olmaz.

MODA DÜNYASINDA METALİKLER BAŞTACI

Hâl böyle olunca modacılar, düzenledikleri defileler ile metaliklere bu sezon adeta övgü yağdırdı. Zimmermann metalik bronz renkte, gri ve bebek mavisi elbiseleri ön plana çıkardı; Jil Sander metalik elbiselerde kalay plakalara dikkat çekti. Roberto Cavalli 60'lı yıllara gönderme yapan metalik pantolonlar üretti. Vivienne Westwood, metalik giysileri kabarık bir ceketle sportif bir hale getirdi. Ünlü zincir giyim mağazalarında da metalikler şık ve günlük seçeneklerle kullandı. Bu cool ve iddialı rengi pantolon ya da ayakkabılarda kullanmak ve üstelik bunu metalik camlı güneş gözlükleri ile kombinlemek sizi herkesten farklı ve modern kılabilir. Uzun lafın kısası güneş gözlüklerinde birbirinden farklı renk ve stildeki metalikler, son dönemde daha da moda olacak. Siz siz olun metaliklerin önlenemez yükselişini es geçmeyin!