Nehir Mavisi Renkli Güneş Gözlükleri

Kobalt mavisiyle lacivert karışımından oluşan nehir mavisi rengi, bu sezon güneş gözlüğü modasının vazgeçilmezi olacak. Pek çok modelde hakim olan nehir mavisi ve tonlarından biri mutlaka size uygun olacaktır. Belki de birden fazlası...

Kararlılığın, güvenin ve gizemin simgesi olan nehir mavisi, yılın renklerini belirleyen Pantone Renk Enstitüsü’ne göre 2017’nin moda renkleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. New York, Londra, Paris ve Milano gibi modanın kalbinin attığı kentleri fetheden renk; güneş gözlüklerinde de moda. Hatta nehir mavisi bir güneş gözlüğünüz yoksa demode olmanız işten bile değil.Devamı

 

 
Nehir Mavisi Renkli Güneş GözlükleriYüz şekliniz de önemli

Bu yıl hemen hemen her markada çeşit çeşit nehir mavisi güneş gözlüğü bulmanız ve satın almanız mümkün. Ancak önemli olan tabii ki yüz tipinize uygun olanı satın almanız. Oval, damla, yuvarlak, köşeli, cat eye ve kelebek formlarında seçebileceğiniz kadın güneş gözlükleri birçok farklı cam özelliğine de sahip.

Nehir mavisinin farklı tonlarından seçin

Tek renk camların yanı sıra koyulu ve açıklı degrade camlar, gözünüze gelen ışık miktarını düşüren ve olası baş ağrılarını azaltan ayna cam ve yansımaları önleyip, kontrastı artıran polarize cam seçenekleri ilginizi çekebilir. Kadınlara özel güneş gözlüklerinde nehir mavisi olanlar kadar, mora bakan renkler ve açık maviler de popüler.

Erkekler nasıl gözlük seçmeli?

Erkek güneş gözlüklerinde de durum farklı değil. Cool ve modern duruşu simgeleyen nehir mavisinin farklı formlarını taşıyan güneş gözlükleri takan erkekler, yılın favorisi olacak. Bana hangi güneş gözlüğü yakışır? diye soranlara önerimiz, kendi yüz tipini iyi incelemesi ya da işin uzmanı satış danışmanlarından alması olacaktır. Bu yıl erkeklerde moda olan dikdörtgen şekilli güneş gözlükleri kararlı ve ciddi bir hava yaratacak. Pilotlar için tasarlanan ve modası hiç geçmeyen Rayban’in Aviator modeli, nehir mavisi degrade camlı formları ile her erkeğin denemek isteyeceği çekicilikte. Güneş gözlüklerinin çerçeveleri ise, onları daha da ön plana çıkaracak. Özellikle altın rengi ince saplar dikkat çekecek. Mavi cama siyah renkli çerçeveli güneş gözlükleri, stil sahibi erkeklere hitap edecek. Mavi cama kopkoyu tonda mavi çerçeve ise kendine güveni simgeleyecek.

Nehir Mavisi’ni kıyafetlerinizle nasıl kombinlersiniz

Mavi, 2016 ve 2017 moda haftalarında sadece gözlüklerde değil, kıyafetlerde de tüm olası tonları ile ön plandaydı. Buz gibi maviden kobalt ve lacivert mavilerine kadar uzanan renk skalası moda severleri cezbetti. Elie Saab, açık mavi rengi dantellerde kullandı. Oscar de la Renta ise bol yırtmaçlı bir gece elbisesinde gösterdi. 2017 kış modasının da en trend rengi olarak üst sıradan giriş yapan nehir mavisi, moda tasarımcılarına da ilham olmuş durumda. Michael Kors kareli ceket, tüylü etek ve volanlı gömleklerle, Zac Posen nehir mavisi uzun ceket, boğazlı triko ve siyaha bakan pantolonlarla nehir mavisinin nasıl kombinlenebileceğini kanıtladı. Ünlü zincir giyim mağazalarında da nehir mavisi, şık ve günlük seçeneklerle kullanıldı. Bu gizemli ve ciddi rengi kabanlarda, pantolon ve iş yeri takımlarınızda kullanmak ve üstelik bunu nehir mavisi degrade camlı güneş gözlükleri ile kombinlemek sizi herkesten daha farklı ve modern kılacak. Gündelik hayatta giyeceğiniz jean’leri, siyah ya da lacivert çizgili üstlerle kullanabilir ve bu kombini nehir mavisi güneş gözlükleriniz ile tamamlayabilirsiniz.