Hakkımızda

Atasun Optik Perakande Tic. A.Ş. (“Atasun Optik”) olarak 2007 yılında, 44 ülkede 7.000’den fazla noktası ve 37.000’den fazla çalışanı ile optik perakende sektörünün küresel liderlerinden GrandVision’ın bünyesinde Türkiye’de hizmet vermeye başladık. 2021’de GrandVision hisselerinin devri ile, EssilorLuxottica grubuna katıldık. Dünyanın önde gelen optik perakende organizasyonunun bir parçası olarak faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

 

Geride bıraktığımız yıllarda sektöründe “en çok tavsiye edilen perakende lideri olma” vizyonuyla yürüttüğümüz çalışmalar, birçok ödülü getirmesinin yanı sıra bizleri “Optik perakendede akla gelen ilk marka*” konumuna taşıdı. İyi görme ve iyi görünmeyi herkese ulaştırma misyonuyla 70 il 340 mağazamız, e-ticaret yapımız ve mobil uygulamamızla müşterilerimizin Türkiye’nin her yerinden 7/24 bizlere ulaşabilmesini sağlıyoruz.

 

Atasun Optik’te yaptığımız her işin merkezinde müşterilerimizin olduğu bilinciyle, güler yüzlü, deneyimli ekibimizle müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz. Müşterilerimizi kaliteli hizmet, ürün çeşitliliği, şeffaf ve ekonomik fiyatlar ile buluşturuyoruz. Ömür boyu ücretsiz bakım, 7 günde iade, 30 günde değişim imkânı ve 2 yıl garanti ile kalite güvencesi sözü veriyoruz.

 

Sıkı denetimlerden başarıyla geçerek, sektörümüzde ISO 13485 kalite belgesini alan Türkiye’deki ilk ve tek kuruluş olduk. Uluslararası bir kuruluş olan TÜV İtalya TÜV SÜD Grup’un onayıyla hak kazandığımız belge ile ürünlerimizde yakaladığımız uluslararası kalite standartlarını korumaya ve daha iyisi için çalışmaya devam ediyoruz.

 

Sektörde müşterilerimiz için birçok ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Atasun Plus müşteri programı ile müşterilerimizi daha yakından tanıyor ve ihtiyaçlarını belirleyerek kişiye özel birçok fırsat ve ayrıcalık sağlıyoruz. Çocukları önemsiyor; “Atasun Optik’te Çocukların Yeri Ayrı” diyerek hayata geçirdiğimiz Çocuk Kulübümüzle mutluluklarına katkıda bulunmak için çalışıyoruz.

 

Atasun Optik olarak sahip olduğumuz değerlerle müşterilerimizi odak noktamıza alıp, ihtiyaç duyulan her an ve her yerde, deneyimimiz ve ekonomik fiyatlarımızla, her gün binlerce müşterimizi ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

 

*Bağımsız araştırma şirketi GFK tarafından yapılan 2021 FY global brand monitor verilerine göre Atasun Optik, Türkiye’nin optik perakende sektöründe akla ilk gelen markadır.