Teslimat ve Kargo

Atasun Optik online alışveriş sitesinden ve mobil uygulamadan verdiğiniz tüm siparişlerde kargo ücretsizdir.

Siparişinizi verdikten sonra 5 iş günü içerisinde siparişiniz kargo firmasına teslim edilecektir.

E-arşiv faturanız sistemde oluştuğu anda, üye olduğunuz mail adresinize gönderilmektedir. Çevre dostu yaklaşımımız ile siparişinizin içerisinde ayrıca bir kağıt fatura gönderilmemektedir. Mail adresinize faturanız ulaşmazsa müşteri hizmetlerinden faturanızın bir örneğini talep edebilirsiniz.

Siparişlerinizde tek bir teslimat adresi kaydı alınabilmekte olup aynı siparişte bulunan farklı ürünler farklı teslimat adreslerine teslim edilememektedir. Bu şartı sağlamak için farklı siparişler oluşturmanız gerekmektedir.

Kargo firması kendi içinde planladığı rota çerçevesinde dağıtım yapmakta olup, siparişlerinizin belirli bir saat aralığında teslim edilmesine dair bir imkan bulunmamaktadır. Adresinize dağıtım yapacak kargo şubesi ile görüşerek kargo teslimat saati ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siparişiniz tarafımızdan kargo firmasına teslim edildikten sonra size SMS ve e-posta yoluyla kargo takip bilgileriniz iletilir. Bu bilgilendirme size ulaşmadı ise Siparişlerim sayfasından kargo takip bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

Kargo tarafından Atasun Optik’e, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve ücret iadesi yapılacaktır.

Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark ettim, ne yapmam gerek?

2 iş günü içerisinde hasarlı ürün bildirimi yaparak iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 2 iş günü sonunda iade bildirimi yapılmayan hasarlı ürünleriniz iadesi kabul edilmeyecektir.

Atasun Optik online alışveriş sitesinden verdiğiniz siparişler en geç 5 iş günü içinde kargo firmasına teslim edilir. Kargo firmasına teslim edilen siparişler teslimat adresinize bağlı olarak 5 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir.

Sepetinize ürün ekledikten sonra teslimat sayfasında “Standart Kargo” yerine “Aynı Gün Teslimat” seçilerek ödeme sayfasına devam edilir. Gün içerisinde 14:00’a kadar vereceğiniz siparişler, aynı gün 23:00’a kadar adresinize teslim edilir. Teslimat adresinin, Aynı Gün Teslimat kapsamında hizmet verilen mahalle ve ilçeler arasında olduğundan emin olmanız gerekmektedir. 14:00’dan sonra verilen siparişler ise ertesi gün 23.00’a kadar teslim edilecektir.

Sepetinize ürün ekledikten sonra teslimat sayfasında “Atasun Optik’lerden Teslimat” seçeneğini seçerek ücretsiz olarak size en yakın Atasun Optik’ten ürününüzü teslim alabilirsiniz. Siparişiniz sonrasında, ürün seçtiğiniz mağazaya ulaştığında SMS ile bilgilendirileceksiniz.