Pastel Renklerle Tarzınıza Tarz Katın

Pastel Renklerle Tarzınıza Tarz Katın

Sezonun en modası pastel renk güneş gözlükleri dört mevsimin vazgeçilmez aksesuarı olarak karşımızda. Kadınlar pastel güneş gözlükleriyle daha çekici ve güzel, erkekler ise daha gizemli ve cool görünecek. Pembe, mavi ve kahverenginin açık renk tonları bu sezona damga vuracak. Devamı>

 

 

% 25
İndirim

650 TL

488 TL


2.100 TL

1.575 TL

Pastel Renklerle Tarzınıza Tarz Katın

Yaprak yeşili, 2017 ilkbahar/yaz sezonunda gerek kıyafet gerekse aksesuarlarda öne çıkıyor. Siyahlarla kombinlendiğinde daha ciddi; sarı, turuncu ve kırmızılarla kullanıldığında ise daha neşeli bir hâl alıp, iç açıcı oluyor. Kadın-erkek, genç-yaşlı herkesin vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlüklerinde de yaprak yeşilinin her tonu kullanılıyor.

Bahar geldi, pastel güneş gözlükleriyle dünyamız renklenmeye başladı. Bahar ve yaz aylarında nehir mavisi, seher kırmızısı, boz kahverengi ve lila renkli güneş gözlükleri daha da popüler olacak. Pantone Renk Enstitüsü’nün de en moda renkler listesinde yer alan pasteller yaşama sevinci yüksek olanların tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Güneş gözlüklerinde pastel renk, sadece bahar ya da yaz değil, sonbahar ve kış mevsiminde de yüze renk vereceği için tercih edilecek. Kısacası çekici, cool ya da karizmatik görünmek istiyorsanız ve en önemlisi girdiğiniz her ortamda size baksınlar istiyorsanız, bu sezon mutlaka pastel bir güneş gözlüğü edinmeniz gerekecek.

Erkeklerde Pastel Renk Kullanımı

Erkek güneş gözlüklerinde de pastel rengin kullanım alanı en az kadınlarınki kadar çok. Seher kırmızısı, nehir mavisi ve espresso kahverengi güneş gözlüklerinde degrade camlar çok moda. Bana hangi güneş gözlüğü yakışır diye soran erkeklere de önerimiz, yüz tiplerini inceleyip uygun modeli seçmeleri... Bu yıl erkeklerde pilotlar için tasarlanan ve modası hiç geçmeyen Aviator modeli, nehir mavisi degrade camlı formlarıyla her erkeğin ilgisini çekecek. Güneş gözlüklerinin gerek çerçeveleri gerekse camları erkeklerin stilini daha da ön plana çıkaracak. Pastel renkli güneş gözlüklerinden satın almak istiyor ama nasıl yapacağınıza karar veremiyorsanız, size düşen görev bir Atasun Optik satış noktasına gidip uzmanlardan yardım istemek. Yüz tipinizi belirledikten sonra da tabii ki zevkinize uyan güneş gözlüğünü seçmeniz yeterli olacak.

Pastel Tonları Moda Devleri Nasıl Kullanıldı?

Pastelin moda dünyasındaki yeri nedir? diye soracak olursanız sınırsız bir kullanım alanı olduğunu söyleyebiliriz. Moda dünyası pastellerin sadece sıcak mevsimlere göre değil, kış aylarında da tercih edileceğinin altını çiziyor.

Bu sezon Versace, Balmain, Carven, Givenchy, Kenzo, Alexander McQueen ve Michael Kors pastel tonların popülaritesine dikkat çekti. Özellikle toz pembeler, beyazlar ve lilalar moda dünyasının yeni gözdeleri oldu. Uzun lafın kısası bu sezon siz de pastel tonlarda bir güneş gözlüğü satın almayı unutmayın!