İade ve Değişim

Lütfen iade işlemi için, ürünü Atasun Optik’e göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.

İade edeceğiniz ürüne ait, faturanın, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

1) Hesabınızın altındaki "Siparişlerim" sayfasına gidin. İlgili sipariş satırında bulunan İade Talebi Gönder bağlantısına tıklayarak alanları doldurun ve iade talebinizi gönderin.

2)  İade talebini gönderdikten sonra oluşan iade onay kodunu not alın.

3) Ürününüzü / Ürünlerinizi kargo iade onay kodu ve 358 738 278 nolu Atasun Optik iade gönderi kodu ile kargo yetkilisine paylaşarak kargonuzu ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

4) İade onay kodu paylaşılmayan siparişlerde kargo ücreti müşteri / alıcı tarafından ödenir.

5) İade adresimize iade ürünlerinizi göndermeniz gerekmektedir.

Gönderi Adresi:       Akçaburgaz Mah. 1567 Sk. No:2 Esenyurt / İSTANBUL 

Satın aldığınız ürünü kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde tüm Atasun Optik noktalarında iade edebilir, 30 gün içinde değişim hakkınızdan faydalanabilirsiniz. Online iade için www.atasunoptik.com.tr/iade-gonderi bağlantı adresinden e-posta adresini, sipariş numaranız ve iade nedeninizi girerek aşağıdaki koşullar dahilinde siparişinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünlerde kargo onay kodu kullandığınız sürece herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, faturanın, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

İade işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo şubelerinden kargo iade onay kodu ile gönderi yaparak kargo ücreti ödemeden siparişinizi gönderebilirsiniz.

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Atasun Optik tarafından iade işleminin onaylanması durumunda gönderiğiniz tarihten itibaren en geç 14 gün içinde tarafınıza iade edilecektir.

Ürün değişimi için siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içerisinde herhangi bir Atasun Optik noktasına başvurabilirsiniz. Online olarak ürün değişimi yapılmamaktadır. Online işlem olarak 14 gün içinde iade gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün iade koşulları hakkında detaylı bilgiye linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için kargo firmasına günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekmektedir. Örneğin dün itibari ile kurye talebi ilettiniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, bugün tekrar talep iletmeniz gerekmektedir.

Yurtiçi Kargo ’ya aşağıda belirtildiği gibi ulaşabilirsiniz. Gönderim aşamasında kargo görevlisine gönderi kodunuzla birlikte alıcının Atasun Optik olduğunu belirtmeniz yeterlidir.

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi’ni (444 99 99) arayarak adresinize kurye talep edebilir,

www.yurticikargo.com web sitesinde “Gönderi Yap” menüsü altındaki “Tıkla Gönder” servisini kullanarak online kurye talep edebilir.

www.yurticikargo.com web sitesi üzerinden bireysel internet şubesine kayıt olarak online gönderi yapabilir.

www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri linkinden size en yakın Yurtiçi Kargo şubesinin adresini öğrenerek doğrudan şubeye teslim edebilirsiniz.

Yasal süreçler gereği iade işlemleri, ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. Bu sürenin dışında kalan talepleri ne yazık ki karşılayamıyoruz. Ancak, Atasun Optik noktalarına giderek 30 gün içinde ürün değişimi yapabilirsiniz.

Ürün tarafımıza gönderildikten sonra en geç 10 gün içerisinde ücret iadeniz tarafınıza yapılmaktadır.

İade talebiyle bize gönderdiğiniz siparişleri “Hesabım” altındaki "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.